Új innovációs negyedet alakít ki a fővárosban, az Infopark környékén a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) – közölte az egyetem.
Az új épületfejlesztéseket, kutatásiinfrastruktúra-fejlesztést, K+F+I programok megvalósítását és szervezetfejlesztést magában foglaló innováció az egyetem Science Park elnevezésű infrastruktúra- és szervezetfejlesztési programjában valósul meg, amelynek költségvetése több tízmilliárd forint.
A program célja, hogy létrehozzák a BME Innovációs és Fejlesztési Központját, kiépítsék a magyarországi egyetemek közül elsőként a saját kísérleti 5G hálózatot, és további nagyvállalati együttműködésekkel biztosítsák a kutatások eredményeinek felhasználását, valamint, hogy 2021. szeptember végére át tudják adni Balatonfüreden a Tudáscentrumot.
A Fürdő utcai Rendszertudományi Innovációs Központ (RIK) mellett épülő tudáscentrum lesz a Műegyetem első, Budapesten kívüli, jelentős méretű képzőhelye — számolt be 2020 júniusában a balatonfured.hu. Mint írták, az akkori tervek szerint 2021 májusra elkészülő komplexum több száz hallgatót tud fogadni, és 30 fős kutatói-adminisztrációs kapacitással rendelkezik majd. Kilenc oktató és négy kutató helyiség, előadótermek, tárgyalók valamint közel háromszáz hallgatói munkaállomás működik majd a tudáscentrumban. Az Európai Unió 1,2 milliárd forintos támogatásából megvalósuló beruházást az egyetem saját forrásaival és az önkormányzat saját eszközeivel egészíti ki. A BME önálló szervezeti egységeként működő tudáscentrum egyszerre tudja kiszolgálni majd a közoktatás, a felsőoktatás, a felnőttképzés és a környékbeli vállalkozók igényeit.